Приємного перегляду!

18 лютого 2017 р.

Посібник "Сучасні підходи щодо формування вмінь розв’язувати сюжетні задачі
1.          Концепція та очікувані результати.
Сучасна  освіта – це освіта для кожної особистості  зокрема. Її стержнем є розвиваюча, культуротворча домінанта виховання здатності до самоосвіти і саморозвитку особистості, яка вміє використовувати набуті знання і вміння для творчого розв’язання проблем, логічно мислити, опрацьовувати різноманітну інформацію, прагне змінити на краще своє життя та навколишній світ.
 Предмет «математика» - важливий складник навчання і виховання молодших школярів, основоположна частина математичної освіти. Навчання математики в початковій школі, зокрема вміння розв’язувати та складати задачі, виконує низку значущих для загального розвитку особистості учня завдань, серед яких – формування здатності логічно міркувати; розвиток інтелекту, пам’яті, мовлення, уяви; виховання зосередженості, наполегливості, працьовитості, самостійності.
Посібник – довідник «Загадковий світ Задач» містить відомості про всі типи простих та складених задач. Наведено їх класифікацію  та вимоги до короткого запису, розв’язання, зразки оформлення, а також пов'язаний із темою теоретичний матеріал у доступній для дітей ігровій формі.
Ідея створення посібника виникла під час підбору завдань до проведення уроків математики  на основі  впровадження нового Державного стандарту та нової програми. Очікуваним результатом стало вміння учнів розв’язувати, розуміти,  розрізняти задачі. Школярі вчилися самостійно працювати, думати, творити, вносити власні пропозиції.
2.Керівники.
С.М. Заграй – завідуюча методичним кабінетом управління освіти,  м. Жмеринки Вінницької області.
   3.  Виконавці.
     В.А. Шмаль – вчитель початкових класів ЗОШ І – ІІІ ступенів №3 м. Жмеринки, СВК «Вчитель методист»; в даний час заступник директора з НВР;
4.Цільова аудиторія.
Посібник – довідничок стане у пригоді вчителям початкових класів, учням та батькам.
5. Короткий огляд. Ключові положення (алгоритм роботи).
Жанр викладання матеріалу в посібнику – казка. Головна героїня казки – Королева Задача, яка розповідаючи про свої володіння, граючись, вчить діток рахувати, розв’язувати задачі, розрізняти, складати їх. Посібник поділений на два королівства – Простих Задач і Складених  Задач. Щоб потрапити до них, необхідно подолати певні перешкоди – обчислити приклади і розфарбувати малюнок. Кожне королівство складається із родин (типів задач),  де ведеться розповідь про кожну.  Для закріплення і повторення є рубрика: Перевір себе (Гра «Впізнай мене»), а далі йдуть задачі для самоперевірки  (зошит для самостійної роботи). По завершенню роботи кожен має можливість висловити власні побажання щодо мандрівки по королівству і отримати за сумлінну працю, старанність та вміння розв’язувати задачі – «Диплом від королеви Задачі»
6. Теоретичні засади (мета і завдання).
Мета посібника:
Формувати вміння учнів швидко і правильно розв’язувати та записувати задачі;
Розвивати математичне мислення, уяву, пам'ять;
Виховувати любов до природи через аналіз та розв’язування задач.
Система вправ та завдань має на меті  як набуття учнями та батьками навичок розв’язування задач, так і закріплення знань з математики.
7. Методичний супровід.
На науково методичній раді міського методичного кабінету м. Жмеринки    (Протокол №4 від 22.03.2009р.)  та на засіданні динамічної творчої групи при ВАНО м. Вінниця 2013 р.
8. Підтримка в реалізації.
Власний ресурс.
9. Додаткова інформація (період  реалізації, перспектива, вплив на місцеву громаду тощо).
Під час власної атестації на «Вчителя методиста». Використовується вчителями початкових класів  школи та Вінницької області.
10. Партнери та спонсори.
_____________
11. Географічна територія, на яку поширюється.
_____________
12. Контакти.
23100
м. Жмеринка,
Вінницька область, провулок Лютневий 3,
т. 067 – 89 – 99 – 431,
 т. 097 – 784 – 10 – 14
e – mail:  zosh  3z m@ua.
D:\Хлопчик-барвінок\lineechka_sini_kviti_i_metelik.gif
Методичний кабінет
ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 м. Жмеринки
З досвіду роботи вчительки початкових класів Шмаль Валентини Анатоліївни


На тему: „Сучасні підходи щодо формування вмінь розв’язувати сюжетні задачі”.


 Детальніше 
https://docs.google.com/document/d/1n0XJe1sip0aosmo0GuO025w-oTZBWivK_-nhdUM0m4M/edit?usp=sharing

Посібник-довідник
 «Загадковий світ Задач»

Детальніше

https://docs.google.com/document/d/1WZgPb7uiq7Jkz_GgsF1f7ydxTJ6AWllwPuGkpIw1sIU/edit?usp=sharing

Немає коментарів:

Дописати коментар

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *