Приємного перегляду!

3 квітня 2017 р.

ЯКА ВОНА – СУЧАСНА ОСВІТА?

На це запитання намагались відповісти         у ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 під час проведення міського МО вчителів початкових класів. Кожен присутній був занурений у практичну діяльність, де колеги ЗОШ №3 прагнули розкрити суть упровадження компетентнісного підходу до формування змісту та організації навчального процесу в школі І ступеня. 
        Компетентнісний підхід – лише один із чинників, що сприяють модернізації змісту початкової освіти, він лише доповнює низку освітніх інновацій, не применшуючи значення класичних підходів. Сучасний вчитель повинен йти в ногу із часом і створювати «нове освітнє середовище» для розвитку кожної особистості.                                                  Компетентність особистості – мета сучасної початкової школи.                               На думку сучасних педагогів, саме набуття життєво важливих компетентностей може дати людині можливості орієнтуватись у сучасному суспільстві, сприяє формуванню в особистості здатності швидко реагувати на запити часу. 
Саме за таким напрямком була спланована робота міського методичного об’єднання вчителів початкових класів у ЗОШ І-ІІІ ступенів №3. Освітяни закладу мали на меті розкрити суть упровадження компетентнісного підходу та поглибити уявлення вчителів про компетентнісний підхід та компетентність. Зустріч колег у стінах третьої школи створила доброзичливу атмосферу та бажання поспілкуватися. 
Театр живих скульптур «Країна Добрика», яку презентували учні початкових класів, ознайомила присутніх з особливостями шкільного життя учнів. Діти розкрили кожну сторінку свого шкільного дня у країні Добрика, яка є радісним святом творчості та дружби всіх членів великої шкільної родини. 




 Директор школи Білан Т.Л. окреслила присутнім педагогічний портрет творчого та креативного колективу вчителів початкових класів, а також наголосила на їх тісній співпраці та злагодженості у роботі, що є незаперечним стимулом до самовдосконалення та розвитку творчого потенціалу. Роботу розпочала Заграй С. М.– завідуюча міським методичним кабінетом управління освіти, яка розповіла про значення сучасного підходу до реформування освіти.  
До неї долучилася керівник міського МО Ододюк С.М., яка ознайомила із планом роботи та побажала колегам плідної співпраці. 

Практичний психолог школи Трачук О.П. прагнула створити позитивний імідж серед присутніх, що сприяло важливому налаштуванню на подальшу роботу. Надалі колектив освітян було запрошено на виступ – ранжування заступника директора з НВР Шмаль В.А. «Упровадження компетентнісного підходу до формування змісту та організації навчального процесу в початковій школі».
 У своїй доповіді фахівець намагалася розкрити присутнім колегам суть та актуальність проблеми компетентності та значущість даного питання освіти в цілому. Надалі робота вчителів початківців була розподілена по групах
Цікаво та незвичайно відбулося тренінгове навчання у системі батьківського всеобучу «Подорож країною Добрика»- мистецтво спілкування, яке презентувала вчитель початкових класів разом зі своїми першокласниками Левицька Н.М.. Педагог оригінально та творчо організувала роботу серед присутніх, долучивши до співпраці  присутніх колег. Атмосфера невимушеності та доброзичливості створили ситуацію успіху даного заходу. Паралельно проводилося засідання ПМК вчителів початкових класів «Компетентнісний підхід до освітнього процесу, як необхідність вибору сучасного розвитку початкової освіти» на чолі з Захарчук С.В., вчителем початкових класів.
Педагог презентувала присутнім приклад роботи педагогів школи, яка сприяє зростанню професіоналізму, як важливої передумови щодо формування творчого та креативного педагога, та стимулює прагнення до самовираження,самовдосконалення, самонавчання. 
Гарним доробком у векторі успіху педагогів закладу була презентація бінарних уроків. 


Це ізюминка та новаторство в системі роботи педагогів, тому всім було цікаво. Англійська мова та музичне мистецтво проведений урок у 3-А класі вчителями Кучинською Л.П. та Тризно Л.В. захопив присутніх та дітей. Діти успішно переключалися з однієї мови на іншу, співали та обговорювали музичні образи. Здавалося б зовсім різні предмети вчителі зуміли поєднати за багатьма спільними ознаками, зберігши обов’язкові основні компоненти структури уроків музики та англійської мови зокрема. Багато творчих вправ, музичних та ритмічних завдань, яскрава презентація та висока методична підготовка сприяли успішно досягнутій меті. 

 Ще одним не менш цікавим уроком вразили колег молоді вчителі - Адамчук І.А. та Михайлова Л.В., які поєднали інформатику та образотворче мистецтво. Разом з ними діти мандрували морськими краєвидами та займалися улюбленою справою – працювали з комп’ютером. Урок насичений цікавими завданнями та відео, мультиками. Діти черпали багато корисної та цікавої інформації, ознайомилися з новим художнім прийомом у живописі «пуантилізмом». Про застосування інтернет ресурсів у своїй доповіді розказала Сухар Л.В., вчитель початкових класів. Колега ознайомила присутніх з власним блогом та блогом школи, пояснила принципи роботи з даними джерелами. Також Лариса Василівна запропонувала вчителям попрактикуватися у різних комп’ютерних вправах, що викликало захоплення та задоволення у всіх.

 Шевченко Т.А. презентувала месед-дефіле танцювальних ритмів. Вчителька розповіла про можливості використання елементів хореографії на уроках в початковій школі. Фахівці дізналися про методи використання логоритміки та цікаве поєднання стилів.
 У дружньому колі завершилася цього дня робота вчителів початківців у ЗОШ №3. Колеги були сповнені приємних вражень та емоцій. Кожен мав змогу висловити власні бачення вирішення проблеми компетентності та подякувати вчителям за проведену титанічну роботу по підготовці і організації міського методоб’єднання. 

Вчитель живе у школі, вчитель живе школою, вчитель існує, допоки існує шкільне життя… Що ж тут ще можна додати. «Змінюйтесь, творіть, ідіть в ногу з часом, або перестанете існувати. Черпайте ритми творчості у всій її багатогранності та безкінечності».  

                                                                  
Творча група вчителів початкових класів
 ЗОШ №3.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *